Hírek

Az EU hivatalis honlapjáról letölthető az „Európai legjobb gyakorlatra vonatkozó iránymutatás a rakományok rögzítéséhez a közúti szállításban” című kiadvány, amely 207 oldalon keresztül taglalja a tömeg fizikai jellemzőitől a tehereloszláson, dőlésen, billenésen, csúszáson keresztül a különleges alakú idomok rögzítéséig részletesen a szakmai tudnivalókat. A dokumentum saját használatra díjmentesen letölthető az alábbi linken:

http://ec.europa.eu/transport/road_safety/vehicles/doc/cargo_securing_guidelines_hu.pdf

A kiadvány célja a helytelen rakományrögzítés miatt bekövetkezett Európa — és egyben Magyarország — útjain is gyakran előforduló személyi sérüléssel járó, illetve halálos kimenetelű közlekedési balesetek számának csökkentése.

Vissza

ELÉRHETŐSÉG

Cím: 1066 Budapest, Teréz krt. 38.
Posta cím: 1391 Budapest, Pf. 221.
Telefon: +36 (1) 428 2150

e-mail